WYSYŁKA ZESTAWÓW MAMA KIT NA ZANZIBAR

Firma AIDPOL, na bazie której wyrosła nasza Fundacja AIDPOL może poszczycić się zrealizowaniem projektu pomocowego w ramach POLSKIEJ POMOCY finansowanej przez polskie MSZ w Tanzanii we współpracy z Fundacją Światło dla Afryki z Polski i fundacją SODI z Tanzanii. Projekt w ramach którego odbyły się szkolenia dla położnych z dystryktu ILUNGU znalazł uznanie lokalnej społeczności i władz Tanzanii. Nasze zastawy MAMA KIT znalazły zainteresowanie w Ugandzie i Kenii. 

Dzięki nawiązaniu kontaktów z partnerami w Kamerunie i na Zanzibarze, wyprodukowane w Polsce przez firmę AIDPOL MAMA KIT wysłaliśmy niedawno jako dary. Uratują one życie kolejnym tysiącom matek i dzieci w Afryce.
Tak jak już informowaliśmy, w najbliższym czasie zestawy trafią do Fundacji MILELE na Zanzibarze oraz do potrzebujących matek w Kamerunie.

Obecnie tworzymy nowy projekt pomocowy mający na celu wsparcie opieki medycznej nad matką i noworodkiem połączony z edukacją medyczną dla społeczności lokalnej w jednym z krajów Afryki….
Więcej o tym wkrótce.

EnglishPolish