Pomoc dla wychowanków Domu Dziecka „Kovczeg” na Ukrainie.

Nasza Fundacja wspiera placówkę wychowawczo-opiekuńczą w Nowołyńsku na Ukrainie. Mieszka tam 24 wychowanków. Pochodzą Oni z rodzin dysfunkcyjnych. Placówka zapewnia Im rodzinną atmosferę, bezpieczne warunki do życia i nauki.
 
W obecnie trudnym epidemiologicznie czasie przekażemy dla ośrodka produkty do dezynfekcji, które nasza Fundacja otrzymała od firmy JAVEL Polska oraz maseczki ochronne.
Przekażemy też dla dzieci laptopy, aby mogły uczyć się zdalnie i artykuły szkolne.
 
Jesteśmy w trakcie organizacji zbiórek artykułów szkolnych (takich jak zeszyty, długopisy, ołówki, albumy do malowania, kredki itd.). Zbiórki odbywają się w szkołach w Bydgoszczy, Mąkowarsku, Gdańsku i Warszawie.
 
Specjalne podziękowania dla Szkół i wolontariuszy umieścimy na naszych stronach. Cieszymy się, że dzieci z polskich szkół chcą zaangażować się w projekt pomocy dla dzieci i młodzieży na Ukrainie.
Bardzo dziękujemy Dyrekcjom szkół za organizację zbiorek, które jest wspaniałą lekcją wychowawczą.
Nasze szczególne podziękowania kierujemy do Pierwszego Sekretarza Ambasady Ukrainy w Warszawie- Pani Tamila Shutak za wsparcie naszych działań, wyrażenie woli pomocy w dostarczeniu darów do Centrum Dziecka „Kovczeg” z Nowowołyńska.
 
Z powodu drugiej fali COVID-19 tymczasowo wstrzymaliśmy zbiórki w szkołach…