DADAAB 2011

28. listopada nasze produkty zostały wysłane do obozu uchodźców somalijskich w Dadaab (Kenia) w ramach uczestnictwa w projekcie „Pomoc humanitarna dla uchodźców somalijskich dotkniętych klęską głodową – zakup, transport i dystrybucja zestawów do gotowania i podgrzewania posiłków wraz zapasem paliwa w tabletkach w obozie dla uchodźców Dadaab w Kenii”.
Blisko 11 ton zestawów oraz dodatkowego paliwa w tabletkach zostało przetransportowanych do północnej Kenii i rozdanych wśród uchodźców somalijskich w Dadaab, zapewniając im w ten sposób dostęp do źródeł paliwa kuchennego. Ponad 4800 rodzin otrzymało dzięki temu możliwość przygotowania ciepłego posiłku bez konieczności wielogodzinnego poszukiwania drewna opałowego
i naruszania lokalnych zasobów naturalnych wokół obozu. Ilość drzew ocalonych w ten sposób przed wycięciem jest porównywalna z ilością 800-900 ton drewna opałowego.

Projekt przeprowadzony został przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej we współpracy z Fundacją dla Somalii i partnerem lokalnym projektu. Otrzymał współfinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

EnglishPolish