Ochrona i promocja zdrowia​

MAMA KIT

MAMA KIT to zestaw podstawowych artykułów niezbędnych do przyjęcia porodu, zapewniających bezpieczeństwo rodzącej i jej dziecka.

MAMA KIT jest przeznaczony do użytku przez wykwalifikowane położne, członków rodziny oraz kobiety, które rodzą bez pomocy. Stosowanie zestawów wpływa na zmniejszenie występowania infekcji podczas porodów, które mogą spowodować poważne komplikacje prowadzące do śmierci.

W skład zestawu wchodzą następujące produkty:
– Gaza
– Jałowy zacisk do pępowiny
– Podpaska połogowa
– 2 pary rękawic chirurgicznych
– 2 serwety medyczne
– Sterylne ostrze skalpela
– Mydło
– Karta zdrowia dziecka

Plecak Położnej

Plecak Położnej jest prostym, wygodnym i tanim zestawem służącym tworzeniu czystego środowiska do odbierania porodów, szczególnie domowych. Zestaw pozwala na udzielenie bezpiecznej pomocy podczas porodu wszędzie tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna.

Plecak Położnej jest prostym, wygodnym i tanim zestawem zapewniającym bezpieczeństwo matki i dziecka podczas porodów, zwłaszcza domowych, w krajach rozwijających się. Przeznaczony jest do użytku przez wykwalifikowane położne, bądź członków rodziny lub inne osoby asystujące przy porodzie. Stosowanie zestawu podczas porodu wpływa znacząco na zmniejszenie występowania infekcji podczas porodów, a także na ogólną poprawę okołoporodowej opieki zdrowotnej nad matką rodzącą i noworodkiem w odległych regionach wiejskich.

Zawartość Plecaka umożliwia przyjęcie co najmniej 10 porodów. W ofercie mamy także zestawy uzupełniające.

Wyposażenie:
Aluminiowy stetoskop PINARD
Plaster
20 podkładów jednorazowych
10 sterylnych skalpeli do przecinania pępowiny
10 zacisków do pępowiny
10 sterylnych gaz opatrunkowych
20 par rękawiczek
Tabletki do uzdatniania wody wraz z workiem

Istnieje możliwość doposażenia zestawów na życzenie klienta.

logo1